еМагазин
Image default
Бизнис

Живко Мукаетов купи 388 акции од „Алкалоид“

Живко Мукаетов, претседател на Управен одбор и генерален директор на „Алкалоид“ АД Скопје, се стекна со 388 обични акции издадени од „Алкалоид“, соопшти компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Алкалоид ќе дели дивиденда од 320 денари бруто за акција

„Алкалоид“ ги освојува пазарите во Полска, Унгарија, САД, Чешка…

Одлични резултати на „Алкалоид“: Добивка од 14 милиони евра и 212 нови вработувања

Фото: Алкалоид

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иван Туџаров продаде акции од „Реплек“

Редакција

Мермерен Комбинат лани со намалена добивка

Редакција

Владата донесе Уредба за ограничување на исплата на додатоци и надоместоци на плата во јавниот сектор

Редакција