еМагазин
Image default
18+

Знак кој јасно покажува дека жената доживеала оргазам

Додека 30 отсто од жените немаат проблем со редовно доживување на оргазам, останатите 70 отсто го дожуваат многу поретко, отприлика на секој петти сексуален однос.

Сепак, студиите покажуваат дека повеќе од 90 отсто од жените во некој момент глумат оргазам, за најчесто да не го повредат партнерот.

Но сепак постојат знаци преку кои може да се открие, дали жената одглумела оргазам или не,

Јасен знак е грчење на мускулите, најчесто вагиналните. Исто така може да се појават и грчеви во нозете. Кај зголемена стимулација при која нејзиниот здив станува пократок, а воздишките погласни, по постигнување на вистински оргазам, таа ќе престане бидејќи и требаат неколку секунди да се соземе.

На голем број на жени по оргазмот ќе им поцрвенат дел од градите над дојката, каде што кожата е тенка и зголемено ниво на хормони.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Заводлива и секси: Најжешките филмски еротски сцени на Емили Ратајковски

Редакција

Жените кои ја имаат оваа карактеристика имаат подобар секс

Редакција

Голем број на жени сакаат групен секс

Редакција