еМагазин
Image default
18+

Голем број на жени сакаат групен секс

Познатиот сексолог Емили Морс низ нејзината пракса ги запознала потребите на жените во сексот.

Според нејзе, дури 81 отсто од жените фантазираат партнерите за време на сексот да им зборуваат безобразни работи. Имено, според нејзе, овие работи го стимулираат мозокот кој игра клучна улога во постигнување на оргазам.

Таа открила дека дури 70 отсто од жените сакаат со партнерот да посетат стриптиз клуб. Жените исто така ги возбудува, возбудата на мажите, а потајно голем број на жени сакаат групен секс.

Кога станува збор за сексуални играчки нив ги обожаваат 63 проценти од жените, а посебно кога очите им се заврзани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Грција за прв пат доделени порно филмски награди

Редакција

Маркоска: Дојдете во мојата соба, ќе ве доведам до климакс само со зборови

Редакција

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс: Устата е за јадење

Редакција