еМагазин
Image default
18+

Како да ја препознаете сексуалната желба кај жената

Кај мажите, сексуалната возбуда се препознава по ерекцијата, но како да ја препознаете кај жените?

Кога жената е сексуално надразнета, во крвните садови кои се шират, струи повеќе крв која се слева во подрачјето на вагината. Поради тоа, таа набабрува, се создава вагинален секрет, кој жената го лачи пред секс.

Притоа, ткивото на клиторисот почнува да набабрува и станува круто како и пенисот. Кога сексуалната тензија доживува врв, клиторисот може да се зголеми и до трипати. Но набрзо ќе спласне, па разликата нема да биде забележлива.

Цервиксот омекнува, а нервните завршетоци на тоа подрачје стануваат исклучително чувствителни, па допирите таму доведуваат до вистинска експлозија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО/+18) Симулација на оргија на модно шоу во Мајами

Редакција

Во Грција за прв пат доделени порно филмски награди

Редакција

Пандемијата со Ковид-19 се покажа како токсична по сексуалниот живот: Дали ќе останат трајни последици?

Редакција