Забава

(ВИДЕО) Зоран Илиев и Анабела Атијас победници на Макфест

Зоран Илиев и Анабела Атијас со „Од утро до вечер“ се победници на 32. издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“. За победата добија парична награда од 5.000 евра.

(ВИДЕО) Белорусинката Александра Чичкова е првата светска Мис во инвалидска количка

Александра Чичкова од Белорусија е избрана на светскиот натпревар  за Мис во инвалидска количка, прва таква манифестација што се одржа во Варшава. Чичкова има 23 години и струдира психологија. На гала манифестацијата учествуваа 24 млади жени од 19 држави.

Октомври 7, 2017 Забава Никола Осило

Бесплатен превоз со ЈСП за „Бела ноќ“: Изложби, концерти и перформанси

Традиционалната манифестација „Бела ноќ“ ќе се одржи вечер во Скопје по 13. пат. Во рамки на програма на повеќе локации во градот ќе се одржат концерти, изложби и перформанси.

 

Утревечер „Бела ноќ“ по 13. пат во Скопје

Традиционална манифестација „Бела ноќ“ ќе се одржи утревечер во Скопје по 13. пат. Во рамки на програма на повеќе локации во градот ќе се одржат концерти, изложби и перформанси. 

(Видео) Како изгледа видеото за новата песна на Тоше „Light of Flame“

Фановите на Тоше Проески вчера промовираа нова песна и видео за  „Light the Flame“ на Плоштадот Македонија.Тие направија ѕвездено небо, традиционален настан со кој секоја година се одбележува 5 октомври, кога Тоше го одржа последниот концерт на Градски стадион.

Октомври 5, 2017 Забава Никола Осило

Несекојдневно видео: Се заглавил на огромна височина во обид да избега од хотел без да плати

Жителите на градот Гуизоу во југозападна Кина се зачудиле од глетката на човек заглавен на телефонските кабли меѓу два хотели/облакодери. Кинезот не сакал да ја плати сметката за хотелските услуги и се обидел во стилот на Џеки Чејн 

 

Вечер на вистинско уживање, Ал ди Меола ги свири Битлси во МОБ

Eден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од речиси 10 години повторно се враќа во Скопје, со два ексклузивни концерта во една вечер (од 20 и од 22 часот), на 25ти ноември во Македонската Опера и Балет. Ал Ди Меола ќе настапи со 

Фановите на Тоше денеска ќе промовираат нова песна од него

Фановите на Тоше Проески денеска ќе промовираат нова песна од него на Плоштадот Македонија. „Недостасуваат зборови за да се опише среќата и задоволството кое го чувствуваме што ја добивме привилегијата и честа за прв пат ние фановите да промовираме 

(Видео) Bad Mushrooms со нов спот за песната „Vrijeme promena“

Ретро хард  рок бендот Bad Mushrooms од Загреб претставија нов сингл за песната „Vrijeme promena”. Режисер,снимател и монтажер на спотот е Горам Мандиќ – Лименикс со кого бендот веќе соработувал за песната „Demoni”. Во снимањето му помогнаа Иван Јандриќ и Давор Шутало.

(ВИДЕО) Rag`n`Bone Man на 11 мај ќе одржи концерт во Скопје

Една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт во арената „Борис Трајковски“, на 11ти мај, најавија организаторите Авалон продукција.