Забава

Октомври 25, 2017 Забава Никола Осило

(ВИДЕО) Црниот лабрадор на францускиот претседател Макрон со уринирање прекина состанок во Елисејската палата

Срдечни насмевки предизвика црниот лабрадор на францускиот претседател Емануел Макрон кој избра да уринира врз камин во Елисејската палата 

 

Трет ден Моден викенд Скопје: #Stopthetraffik

На претпоследниот ден од шеснаесеттиот Моден викенд Скопје, вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“ беа прикажани најновите колекции на ателјето „Алшар“, „Walone fashion group“ , српската дизајнерка Ана Трошиќ Трајковиќ и „Shaleva Couture“. 

Пет модни ревии на вториот ден Моден викенд Скопје:#Stopthetraffik

Вториот моден ден во хотелот „Скопје Мериот“, продолжи вчера со уште пет модни ревии, во рамките на есенскиот Моден викенд Скопје. 

Октомври 23, 2017 Забава Никола Осило

(ВИДЕО) Легендарниот Мик Џегер на 73. години тренира како да е младо момче

Фронтменот на еден од најголемите рокенрол бендови на сите времиња Ролинг Стоунс на 73. години има фитнес вежби кои ги изведува како да е младо момче. На видеото може да се види дека Џегер е во одлична форма и покрај тоа што е познато дека со децении другарувал со наркотичните дроги и алкохолот.

 

(ВИДЕО) Хит на социјалните мрежи: Четири девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите„

Додека се уште трае дебатата колку е добра обработката на Некст Тајм на македонската народна песна, „Слушам кај шумат шумите„, овие девојчиња на кои по се изгледа песната добро им легнала, станаа хит на социјалните мрежи.

Џон Сноу заплакал кога го читал сценариото за последната епизода од „Игра на престолите“

Популарниот актер Кит Харингтон изјави дека заплакал додека го читал сценариото за последната епизода од серијата „Игра на престолите“. Харингтон кој го толкува ликот на Џон Сноу истакна дека знае како ќе заврши популарната серија.

„Турнејата„ заврши, Тошо се враќа во Австралија

Васко Тодоров, или попознат на јавноста како Тошо малерот од култно тв шоу „К-15„, се враќа во Австралија, објави на социјалните мрежи неговиот пријател Бранко Огњановски.

Почнува 36. Скопски џез-фестивал Скопје

Со концерт на Давид Хелбок трио од Австрија и на големиот ансамбл од Норвешка – Трондхејм џез оркестра со Оле Мортен Ваган, вечер во Македонската опера и балет ќе почне 36. Скопски џез-фестивал. Во четирите фестивалски дена се најавени актуелни и врвни имиња во џез-музиката од САД, Европа и Африка.

(Видео) Четкар промовираше ново видеo снимено во Охридскиот регион

Музичарот Владимир Василевски-Четкар промовираше видео спот за неговиот нов сингл Travel The World.Видеото кое е снимано во Охрид и Охридскиот регион е во режија на Борче Димоски од продукцијата Дигитал Бокс.Четкар е по потекло од Охрид, а свири низ голем

(ВИДЕО) Техно диџејот Ben Klock овој петок настапува на СРЦ Кале

Еден од најбараните техно диџеи и продуценти на денешницата, Ben Klock на 20-ти октомври, петок ќе настапува на СРЦ Кале, Скопје. Заедно со него ќе пуштаат музика  DJ Flooder, Maci Stojanovic и Dusko Janevski.