Да помогнеме

(Фото) На семејството Гаврилови им изгоре куќата потребна е помош

На семејството Гаврилови од Свети Николе, на 3 јануари им изгоре куќата и сега им е потребна помош.

(Фото приказна) Детските очи светнаа како ѕвездички, кога хуманоста на граѓаните влезе во домот на Кочоски

Повеќе од 30 подароци кои, хуманите граѓани, здруженија, компании ги донираа под елката на „еМагазин“ во Сити мол, ги однесовме во семејството Кочоски и ги израдувавме Столе, Стефанија, Дијана, Јована и Теодор.

На специјализантите на Клиниката за гинекологија им треба канцелариски мебел и компјутери

Специјализантите на Клиника за гинекологија и акушерство, имаат итна потреба од донација во вид на канцелариски мебел и ИТ техника за опремување на простор, се вели во апелот на социјалните мрежи.

На двегодишната Јана и е извршена трансплантација на коскена срцевина, но потребни се пари за лекови

На малата Јана Здравевска од Велес родена на 25 јули 2015 година, на една годишна возраст и е дијагностицирана акутна мијелоидна леукемија. 

(Фото) Хуманитарната акција на медиумите во Сити мол трае до петок и за сега се одвива успешно

Голем број на граѓани, компании, невладини организации и здруженија, јавни личности се вклучија во хуманитарната акција „12 елки-12 медиуми“ која се одвива на втори кат во Сити мол и до сега се собрани речиси 300 подароци.

(Фото) Граѓани, компании се вклучуваат во акцијата во Сити мол, донирајте и вие за семејствата на кои им треба помош

Голем број на граѓани, компании, невладини организации и здруженија се вклучуваат во хуманитарната акција „12 елки-12 медиуми“ која се одвива на втори кат во Сити мол.

Вишокот храна за празниците не ја фрлајте, ќе нахраните гладни сограѓани

Сите кои деновиве ќе имате вишок храна од предновогодишните прослави, дома или во ресторани, не се срамете на крајот од вечерта да побарате неизедената храна да ви ја спакуваат за да ја донирате на оние што немаат воопшто, се апелира на социјалните мрежи.

Итно: Потребно e концентрат тромботична маса за Славко Дамјановски на Хематологија, крвна група 0+

Потребно e концентрат тромботична маса за Славко Дамјановски на Хематологија, крвна група 0+, се работи за млад живот кој зад себе има прекрасна фамилија со мало детенце, апелира Ирена Ристиќ на нејзиниот фејсбук-профил

Потребни се средства за девојче со ретка болест, за да може да оди

На социјалните мрежи се шири апел за помош на девојче кое боледува од ретка болест и поради тоа не може да оди.

(Вознемирувачко фото) Да му помогнеме на кучето, на кое устата му беше разнесена од петарда

Кутрето кое е жртва на монструозно изживување, на кое деца му фрлиле петарда во устата е оперирано и потребна е помош за да се спаси, апелираат од Анима мунди.