18+

Жените се посреќни ако во бракот имаат повеќе секс

За време на снимањето неговата видеосерија „Создавање на вашиот најдобар брак”, психотерапевтот и писател Гери Њуман и неговите колеги анкетирале 400 жени на тема сексот и нивниот брак. Испитувањата покажале дека жените кои имале секс три или четири пати во месецот се несреќни во бракот, додека оние кои имале секс најмалку 11 пати во еден месец се задоволни и од бракот и од сопругот.

(Видео) Што се прават жените пред првиот секс

Првиот секс со новиот партнер за некои жени претставува голем стрес. Истражувањата покажале дека од првата ноќ со новото момче жените може да поминат и шест часа подготвувајќи се за тој момент. Некои се подготвуваат детално, а на некои подготовка не им е потребна.

Решена дилема: Колку е просечната должина и дебелина на пенисот

Едно интернационално истражување спроведено на 15.000 мажи на возраст од 17 до 91 година, дошло до нови податоци за просечните сантиметри на должината и дебелината кај машкиот полов орган.

Февруари 21, 2015 18+ Петре Димитров

(Видео) Првиот порно филм

Ежен Пиру е автор на првиот порно филм. Го снимил во 1896 година и оригиналот траел седум минути. Според официјалните податоци “Le Coucher de la Mariee” или „Дилемата на невестата“ е првиот порно филм.

Февруари 16, 2015 18+
Силвана Жежова

Колку средби треба да има пред првиот секс?

Секое лице барем еднаш во животот се прашало дали постои специфичен број на љубовни состанои, после кои е сосема во ред да се спие со тоа лице. Ново глобално истражување спорведено на 11 илјади луѓе и во дури 24 светски градови, најпосле донесе некои конкретни резултати, пишува хрватски Индекс.
Одговорот е 3,5. 
Февруари 15, 2015 18+
Силвана Жежова

„50 нијанси сиво“: Доказ дека сексот продава се

Милиони луѓе кои ја прочитаа книгата и го гледаа филмот „50 нијанси сиво“ се доказ дека сексот е најдобар бизнис, а полн погодол се сад-мазо-приказните, пишува Блиц. Кога пред четири години излезе првото издание на книгата 50 нијанси сиво, на авторката Е.Л Џејмс светото полуде. Пред неколку дена се случи и екранизација на ова дело, а жените стоеја во редови за да купат карти.

Февруари 3, 2015 18+ Петре Димитров

Секс пози кои водат до фрактура на машката гордост

Резултатите од истражувањето биле објавени во списанието Advances in Urology. Најопасната за мажи поза е “жената јавачка”. Токму оваа поза предизвикала половина од фрактурите на органот. Една третина од случаите се должат на “кучешката” поза и само 21% на “мисионерската поза”. Интересно е дека ризикот од повреда се добива кога мажот целосно ги контролира движењата и однесувањето на партнерката

Февруари 3, 2015 18+ Петре Димитров

Правила за секс за една вечер

Пријатели со бенефиции, или пак sex buddy како што се нарекуваат е се попопуларно во машко-женските односи. На мажите секако дека им одговара секс без обврски, но тоа одговара и на многу жени, само е потребно да се одредат одредени правила.

Февруари 1, 2015 18+ Петре Димитров

Малиот прст на левата нога издава дали неодамна сте имале секс

Малиот прст на левата нога може да издаде дали неодамна сте имале секс. Ова го тврди сексологот Трејси Кокс цитирајќи истражување, според кое малиот прст станува црвен од другите прсти, ако човек доживеал оргазам

Јануари 28, 2015 18+ Петре Димитров

Витаминот Д лек за подобра ерекција

Ново италијанско истражување покажува дека ниското ниво на витамин Д може да го зголеми ризикот од еректилна дисфункција.Истражувачите тестирале 143 мажи со различен степен на еректилна дисфункција и откриле дека поголемиот дел од нив имал недостаток на витамин Д, а само секој петти маж имал задоволително ниво