Баш ни е ќеф

СЕФ-от на Државна лотарија на Македонија – полн 600.000 денари отворен во Скопје

Инстант лозот СЕФ на Државна лотарија на Македонија донесе добивка од 600 000 денари на своја верна и редовна добитничка, која сакаше да остане анонимна. 

Вo просториите на ЈП „ПОЦ“ ќе се изработуваат привремени засолништа за бездомните животни

Oпштина Центар и ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ почнуваат нова граѓанска хуманитарна акција за заштита на бездомните животни кои во изминативе неколку дена беа изложени на масовно труење во Скопје.

Oтворен повик за постипломски студии по економија и бизнис на Економски факултет – Љубљана, во Скопје

Државниот Економски факултет – Љубљана при Универзитетот на Словенија (www.ef.uni-lj.si), преку својот Регионален центар во Скопје, овозможува и отвора упис на постдипломски студии (Менаџмент и организација) на Меѓународната бизнис академија (IBA).

Македонскиот филм „Исцелител“ го освои и Холивуд

„Холивуд Репортер“ е дигитално и печатено филмско списание основано во 1930-та година, чиј главен фокус е холивудската филмска и ТВ индустрија.

(Галерија) Одлична забава за сите посетители на 4. роденден на Капитол мол

​Капитол мол започна со 5 дневната прослава на својот 4 роденден кој ќе трае до вторник, 12.12.2017, година и ќе биде исполнет со богата програма за сите посетители. Капитол мол е идеално место за сите кои сакаат забава, фитнес, шопинг, куглање, добри модни парчиња, книги, куглање кафе и добра храна.

еМагазин номиниран во две категории за „Сајт на Годината“

еМагазин и годинава е номиниран во две категории за „Сајт на Годината“. еМагазин е номиниран во категоријата „Вести и информации“ и „Е-трговија и огласи“.

Нашата Елена Реи на насловна страница на „Авенуел“

Иако веќе еден месец повторно e дома, нејзината работа никогаш не престанува, па така од пред извесно време нашиот најпознат топ модел Елена Реи повторно блесна на насловна страница и тоа на модниот луксузен магазин „Авенуел“.

(Фото) Премиера на новиот BMW X3 во Македонија

Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата М Кар во својот продажно сервисен центар во Скопје, ја претстави третата генерација на моделот BMW X3. Од првото претставување досега, BMW бележи над 1,5 милиони новорегистрирани X3 возила од досегашните две генерации на моделот.

 

Второ издание на „Сонуваме.Менуваме.“, општествено одговорен проект на Стопанска банка - Скопје

Стопанска банка АД – Скопје преку организација на второто издание на проектот „Сонуваме.Менуваме“ и овој декември се насочува кон децата со посебни потреби или пречки во развојот и потребата за нивна постојана инклузија во општеството.

Туморот на Валерија е отстранет без да биде оштетен говорот и парализирана десната страна

Малата Валерија Зафировска од Штип, која се оперираше од тумор на мозокот во Истанбул, е во одлична состојба вели нејзината мајка Марина, за еМагазин. Тие вчера биле пуштени од болница и сега престојуваат во хотел во Истанбул.