еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Аднан Азизи на местото на Биљал Касами во Собранието

На местото на Биљал Касами, лидерот на Беса, дел од коалицијата „Вреди“, кој се откажа од пратеничкиот мандат за да остане градоначалник на Општина Тетово, во македонското Собрание ќе седне Аднан Азизи од коалицијата, информираа денеска од Државната изборна комисија.

Државната изборна комисија денеска донесе и заклучок за завршување на парламентарните избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Сарај остана без градоначалник, Блерим Беџети стана пратеник

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Димитров: Колку подолго ќе трае пристапниот процес, толку повеќе време за етничкиот инжинеринг како нескриена амбиција на официјална Софија

Редакција

(ВИДЕО) На момент заспал: Уапсен возачот на автобусот кој излета од автопатот во Хрватска, во несреќата загинаа десет лица

Редакција

(Видео) Новата амбасадорка на САД Кејт Бирнс и сопругот им се претставија на македонските граѓани

Редакција