еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Академик Владо Камбовски останува во НО на ТТК Банка, колку акции поседува таму

Академик Владо Камбовски и редовен професор на Правниот факултет во Скопје, останува во Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје како независен член.

Од Банката преку Македонската берза информираат за оваа предлог-одлука, која ќе се најде на дневен ред на Собранието на акционери.

Од таму информираат и дека Камбовски во ТТК Банка поседува 1.738 акции, а во Комерцијална банка АД Скопје, 3.900 акции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како работеше ТТК Банка во првиот квартал

Наталија Алексова реизбрана за член на Управниот одбор на ТТК Банка

Колкави надоместоци добил менаџментот на ТТК Банка лани

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Асенчо Ценов се повлече од Управниот одбор на Жито лукс, Методи Пишев нов член

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струмичката болница за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

Редакција

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи го „загреа“ Твитер

Редакција