еМагазин
Image default
Бизнис

Васил Георгиев и Ленче Масева купија акции во струмичка Нова стоковна куќа

Од Нова стоковна куќа АД Скопје преку Македонската берза информираат за зголемување на учество во сопственичката структура на акционери кои поседуваат над 5% од акциите.

Акционерот Васил Георгиев се стекнал со 1 обична акција и сега има учество од 48,68%.

Акционерот Ленче Масева се стекнал со 1 обична акција и сега има учество од 48,52%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмичка Нова стоковна куќа лани со добивка и зголемени приходи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Живко Мукаетов купи акции на Алкалоид

Редакција

Дизелот поскапува за три денари

Редакција

„Соларпро холдинг“ го доби тендерот на УКИМ за набавка на струја вреден 456.000 евра

Редакција