еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Денеска втора полуфинална вечер на Евровизија, кои земји ќе се „борат“ за финалето

Вечерва во Малме, Шведска се одржува втората полуфинална вечер на Евровизија.

За влез во финалето ќе се „борат“ Албанија, Ерменија, Австрија, Чешка, Данска, Грција, Малта, Швајцарија, Белгија, Естонија, Грузија, Израел, Латвија, Холандија, Норвешка и Сан Марино.

Финалето е во сабота.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хрватска, Србија и Словенија одат во финалето на Евровизија

(Видео+фото) Денеска почнува Евровизија, фаворит за победник е Хрватска

Македонија не учествува: Во Малме почнува Евровизија, кој ќе настапи во првата полуфинална вечер

Фото: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во последните три дена 210 нови случаи на Ковид-19, направени се 4.620 тестови

Редакција

Комисијата за хартии од вредност не дозволи преземање на кичевско “Тајмиште“

Редакција

Ако има најава за причестување од иста лажичка го осудувам и апелирам да не се прави, вели Филипче

Редакција