еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Снег во Хрватска, БиХ и Словенија

Студениот бран кој од денеска ќе ја зафати и Македонија, донесе снег во Хрватска, Словенија и Босна и Херцеговина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето се менува, следува период на дождови и голем пад на температурите

Освен снег, во Словенија и Србија бранот донесе и ветер и град, а во целиот регион и драстичен пад на температурите.

Фото/видео: redakcija zagorski/Mondo BiH/Унсплеш/Avtokampi.si

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП Градски паркинг на привремени вработувања ќе потроши 1,2 милиони денари

Редакција

Земјотрес со епицентар во Албанија почувствуван во Македонија

Редакција

ДИК: Градоначалници добија 34 општини, првиот круг ќе се повтори во две општини

Редакција