еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона и Кајли Миног за првпат пееа заедно

Во рамки на светската турнеја на поп кралицата, Мадона, таа за првпат пееше со нејзината колешка Кајли Миног.

Двете во Лос Анџелес, САД ја изведоа „I will survive“ на Глорија Гејнор, како и хитот на Миног, „Can’t get you out of my head”.

Долги години се зборува за нивен дует и соработка, но тоа досега не се случи.

Видео/фото: Мадона/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вработена во Армијата барала поткуп од 3.000 евра од кандидат за да биде примен на работа

Редакција

Струмичанецот Благој Спасов со парите за прослава на роденденот, купи 30 новогодишни пакетиња за деца од ранлива категорија

Редакција

Татко осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Редакција