еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Палески спроведен во суд, вели дека не сторил убиства и дека има докази

Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес денеска за првпат е спроведен пред судија на претходна постапка во Основниот кривичен суд Скопје, за да даде исказ за притворот.

Тој неодамна беше екстрадиран од Турција, по што веднаш заврши во притвор во Истражниот затвор Скопје (Шутка), бидејќи за него веќе имаше одредено притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Како беше донесен Палевски во Шутка

Од новинарите, како што пренесува порталот Скопје 1, беше прашан дали сторил убиства, на што одговор “не“ и дека имал докази за тоа.

Најави и дека нема да се брани со молчење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во куферот на Палевски со кој влезе во Шутка имало евра, лири и телевизор

До каде е истрагата за Палевски?

Видео: Скопје 1/фото: Палевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Средба Заев-Гаши: Има напредок во преговорите, но се уште нема договор за влез на Алтернатива во Владата

Редакција

„Тајмс“: Врз Зеленски деновиве извршени најмалку три неуспешни атентати

Редакција

Бебето кое почина од туберколоза живеело во добри услови, народниот правобранител отвори предмет

Редакција