еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) “Твоја Македонија“: ВМРО-ДПМНЕ во коалиција со 24 партии за престојните избори

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на престојните парламентарни избори ќе настапи во коалиција со 24 политички субјекти и организации, наречена „Твоја Македонија“.

Меѓудругите кои се придружија на коалицијата се и Демократски сојуз на Павле Трајанов, Достоинство на Стојанче Ангелов, како и Обединети за Македонија на Љубе Бошковски, кои беа дел од коалицијата на владејачката СДСМ.

Оваа коалиција е најбројната досега.

Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, кој ги престави преоритетите на Коалицијата, повика на масовна излезеност на овие избори, бидејќи според него неизлегувањето подразбира поддршка на неодговорната и криминална власт.

-Затоа излезноста е клучот. Промените се во ваши раце, порача тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои имиња се на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ

Фото/видео: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Едно лице заразенo и едно излекувано од коронавирусот во Кичево

Редакција

12 лица починале од Ковид-19, дополнително пријавени уште осум

Редакција

Ревакцинирани вкупно 245.231 граѓани: 54% од населението над 70 години имаат примено барем една доза вакцина

Редакција