еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Виктор Панчевски нов в.д. директор на ЈП „Водовод и канализација“

Виктор Панчевски е назначен за нов в.д. директор на ЈП „Водовод и канализација“, информираат од Град Скопје.

„Панчевски доаѓа на позицијата како професионалец од јавното претпријатие Паркови и зеленила, со силна биографија кој значително може да придонесе во унапредување на работата на јавното претпријатие,“ се вели во соопштението.

Во него се додава дека „во наредниот период ЈП „Водовод и канализација“, реализира сериозни проекти за кои неопходен е нов начин на менаџирање со претпријатието“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колку вработени лани имало во телевизите 1ТВ, Клан, Шења и 21-М?

Редакција

(Видео) Вучиќ побарал од Путин помош за Косово: Србија не сака во НАТО

Редакција

„Пелистерка“ предложи соработник на Заев за член на Надзорен одбор на Стопанска банка Битола

Редакција