еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во Битола се градат два трговски центри – „Блис“ и „Кам мол“

Во следните месеци Битола, која нема трговски центар, ќе добие дури два, пишува Независен.

Трговскиот центар „Блис“ се гради на влезот на Битола, каде се гради и маркетот на „Лидл“, а на „Партизанска“ се гради трговскиот центар „Кам мол“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе го отвори ли “Лидл“ првиот маркет во Битола?

Инвеститор на „Кам мол“ е скопската фирма „Кам имобилиен“.

Трговскиот комплекс „Блис“ е инвестиција на локалната битолска фирма „Беком“. Изградбата е во завршна фаза, а ќе се простира на површина од 22.000 метри квадратни. Треба да биде готов до крајот на јуни.

Фото: Независен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се новите членови на Надзорниот одбор на ТТК Банка?

Редакција

Mеџити, Касами и Гаши се обединуваат во опозициски блок

Редакција

Судот побара од Собранието да му го одземе пратеничкиот имунитет на Вељаноски

Редакција