еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Во куферот на Палевски со кој влезе во Шутка имало евра, лири и телевизор

Во куферот на Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, со кој влезе во Истражниот затвор Скопје (Шутка) имало евра, лири, но и телевизор плазма, откри директорот на затворот, Филип Андов за емисијата КОД, која се емитува на телевизијата Телма.

-Имаше телевизор плазма, од Турција му бил, за притворот, но тука каде што е, ние немаме 220 волти струја, регулирана е на 12 волти, само за светло, рече Андов.

За предметите кои се најдени во неговиот куфер има направено записник, а Јавното обвинителство побарало да направи увид за дел од работите од истиот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

До каде е истрагата за Палевски?

(Видео) Како беше донесен Палевски во Шутка

Фото: Палевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три дена ја нема Вања Ѓорчевска, во потргата се вклучи и Интерпол

Редакција

Поднесени 42 барања за амнестија, само еден обвинет не бара

Редакција

Димитров: Жалам што не помина амандманот за бугарската реторика

Редакција