еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Вратени старите цени за осигурување при регистрација на возила

Вратени се старите цени за осигурување при регистрација на возила.

Оваа следи откако Владата донесе одлука цените на задолжителното осигурување од автоодговорност да се вратат на нивото од пред 25. април, откако претходно се покачија за 15,44 отсто.

Осигурителните компании веќе ја применуваат одлуката, која е објавена во Службен весник, и ги вратија старите цени за осигурување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата донесе одлука за враќање на старата цена на осигурувањето при регистрација

Фото: Игор Бансколиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Климатските промени ја зголемија температурата на водите во јужните делови на Нов Зеланд

Редакција

Денеска и утре ќе бидат затворени улици низ Скопје, поради митинзи

Редакција

Прилепскиот актер Михајло Миленкоски претепан поради коментар за неносење заштитна маска

Редакција