еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Започнаа карневалските свечености во Струмица

Со звуци од химната на Струмичкиот карневал, со танц на струмичките мажоретки и со симболичното примопредавање на клучот на градот, на балконот на Општина Струмица и пред општинската зграда, е означен почетокот на овогодишните карневалски сцечености во градот.

Градоначалникот Костадин Костадинов му го предаде клучот на градот на претседателот на Организациониот одбор на Струмичкиот карневал, Александар Цицимов, со што на симболичен начин им ја предаде власта и управувањето со градот на струмичките карневалисти.

Главната карневалска вечер е во сабота, на 16. март.

Фото: Општина Струмица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што претставува кризна состојба

Редакција

О2 Иницијатива: „Од денеска дел од пластичните кеси ќе се наплаќаат, пластиката и понатаму си останува околу нас“

Редакција

Нема договор за СЈО: За што не се усогласија власта и опозицијата

Редакција