еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Горан Штерјов избран за претседател на Одборот на директори на Уготур

Од Уготур АД Скопје преку Македонската берза информираат дека на конститутивната седница на Одборот на директори на Друштвото, за претседател е избран Горан Штерјов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Марина Симоноски, претседателот на Одборот на директори на Уготур поднесе оставка

Маја Велкова избрана за извршен директор на Уготур

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Словенија од денеска со нова одлука за влез во државата: Потврда за вакцина, негативен ПЦР тест или прележан Ковид-19

Редакција

9.078 лица по вторпат се заразиле со Ковид-19, 26 по третпат, 16 починале

Редакција

На невакцинираните и тие што не прележале Ковид-19 за патување на грчките острови ќе им треба ПЦР или рапид тест

Редакција