еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска завршува кампањата за претседателските и парламентарните избори, утре молк, во среда гласање

Денеска до вечерва на полноќ завршуваат кампањите за вториот круг од претседателските избори и за парламентарните.

Утре е молк, а во среда гласањето за двојните избори.

Молкот завршува со затворањето на гласачките места во среда во 19 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој ја финансира кампањата за парламентарните избори на Знам и Левица

Која фирма донирала за кампањата за парламентарните избори на ГРОМ на Стевчо Јакимовски

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори на ВМРО-ДПМНЕ

Фото: Игор Бансколиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владимир Рендевски ќе биде заменик министер за здравство

Редакција

На градилиште во Скопје почина 25-годишно момче

Редакција

Нивото на Преспанското Езеро за 33 сантиметри под минимумот

Редакција