еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР за адвокатот кој почина во Граѓанскиот суд во Скопје

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска соопштија детали за адвокатот кој вчера почина во Граѓанскиот суд во Скопје.

Станува збор за лицето Љ.С., кое е на 75-годишна возраст.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Адвокат почина во Граѓанскиот суд во Скопје

– На 16. мај (четврток) во 09.25 часот во СВР Скопје од Итната медицинска помош е пријавено дека во Основен граѓански суд, во ходникот на први кат, има починато лице.

Од страна полициски службеници е излезено на местото и е констатирано дека станува збор за Љ.С.(75) од Скопје.

Лекар констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е дадено за обдукција. Увид бил извршен, соопштија од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: 177 оздравени од Ковид-19

Редакција

(ВИДЕО) По 32 години нова железничка пруга кон Грција: Битола-Кременица готова до крајот на годината

Редакција

Белоруски, руски и украински активисти добитници на Нобеловата награда за мир

Редакција