еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од Обвинителството за престрелката на „Пластичарска„

Од Јавното обвинителство потврдија дека во синоќешната вооружена престрелка на Булеварот „Никола Карев„ (Пластичарска) е убиено едно лице, а две се повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) 29-годишниот Амар Исмани е загинатиот пејач во престрелката на „Пластичарска„

Од таму велат дека синоќа е направен увид на место на инцидентот, а јавен обвинител издал наредба за вештачење на трагите прибирани од местото и дека се преземаат и други дејствија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од семејството на 29-годишниот Исмани потврдија дека загинал во престрелката на „Пластичарска„

Почина еден од повредените на „Пластичарска“

(Видео) Во пукање на “Пластичарска“ се повредени неколку лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Проверете на колку рати ќе може да ги исплаќате застарениот долг и трошоците

Редакција

Европската комисијата појасни зошто Македонија не доби пари од Солидарниот фонд: Државата не направила доволно расходи

Редакција

„Македонијатурист“ купи удели во инвестициски фондови за 2,1 милиони евра

Редакција