еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Договор вреден 4,9 милиони евра склучи Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони со „Зобек мининг груп“

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони склучи договор за уредување и подготовка на земјиште наменето за ЈПП за поставување на ФН електроцентрали со друштвото за градежништво и услуги, Зобек мининг група ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на договорот е 302.685.473 денари или 4.921.715 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони склучи договор со „Зобек мининг груп“ вреден 6,7 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По две години во бегство: Полицијата го приведе убиецот на Мартин Јанушев

Редакција

Фондот за здравство вработува 41 службеници

Редакција

Од Ковид-19 починаа 13 лица, најмногу од Велес, четири

Редакција