еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

Едно лице загина денеска во сообраќајка на патот Струмица-Валандово кај селото Костурино.

Како што пренесе државната агенција МИА, сообраќајната несреќа се случила околу 14:30 часот, откако камион со струмички регистарски ознаки излетал од патот и се превртел.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавиле директорите во М-НАВ, кои според Синдикатот го оспоруваат огласот за контролори на летање

Редакција

Поради политичката криза во Црна Гора, можен и прекин на преговорите за членство во ЕУ

Редакција

Кривична пријава за момче кое на „Фејсбук“ и „Инстаграм“ објавило компромитирачки фотографии од поранешната љубовница

Редакција