еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕСМ склучи договор со „Озонвеј„ вреден 5,6 милиони евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост, Скопје, склучи договор за технолошко чистење на РЕК Битола со друштвото за производство, трговија и услуги Озонвеј увоз-извоз ДООЕЛ Битола.

Договорот е во вредност од 348.100.000 денари или 5.660.163 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕСМ склучи договор со „Озонвеј“ вреден 3,5 милиони евра

ЕСМ склучи договор со „Спектартермо“ вреден 2,1 милиони евра

ЕСМ склучи договор со “Пуцко петрол“ вреден 2,3 милиони евра

Фото: ЕСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денарот и банкарскиот систем се стабилни, инфлацијата ќе се стабилизира годинава, велат од „Стандард и Пурс“

Редакција

Нови 72 случаи позитивни на корона вирусот, еден починат: Досега вкупно 555 заболени

Редакција

(Видео) Пендаровски присуствуваше на крунисување на британскиот Kрал Чарлс Трети и Кралицата Камила

Редакција