еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Жичницата од утре ќе работи еден час повеќе, до 18 часот

Жичницата од утре, вторник (2.04.2024 година), ќе работи еден час повеќе, односно од 10 до 18 часот, информираат од ЈСП.

„Согласно со Одлуката за возен ред во месец април, од 17 до 17.30 часот е последно возење од долу кон врвот, односно во 17.45 часот е последно возење од врвот надолу.

Потсетуваме дека секој понеделник и секој последен вторник во месецот, за Жичницата се неработни денови,“ се вели во соопштението.

Фото: ЈСП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Супертрејд“ го доби тендерот на МВР за набавка на мазут вреден 383.000 евра

Редакција

Од недела заладување со врнежи од дожд и снег и на пониски места

Редакција

ЈП Паркинзи на општина Центар купува систем за препознавање возила за два милиони денари

Редакција