еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Законот за игри на среќа не се донесе, „за“ гласаа само 51 пратеник

Предложените измени на Законот за игри на среќа не се изгласаа во Собранието.

За нив гласаа само 51 пратеници од потребните 61.

Законот кој претходно беше изгласан во Собранието, не беше потпишан од претседателот Стево Пендаровски, па повторно беше вратен на гласање.

Пендаровски во своето образложение меѓудругото оцени дека во постапката било злоупотребено европското знаменце.

Фото: Унсплеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Актерката Џејми Ли Кертис доби тегла мед од Атиџе

Редакција

(ВИДЕО) Славче Таневски, македонскиот дизајнер за автомобили, премиерно во Женева го претстави своето ново дело

Редакција

Денеска истекува рокот за преименување на бугарските клубови

Редакција