еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За убиството на докторот Ацо Трпковски извршен разговор со над 15 лица, прегледани и над 40 видео снимки

Убиството на 67-годишниот матичен доктор Ацо Трпковски во скопска Железара, кој беше пронајден со неколку убодни рани во неговиот автомобил, е во фокусот на јавноста.

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека истрагата за неговото убиство е во напредна фаза.

Досега е направен разговор со над 15 сведоци, а прегледани се и 40 видео снимки од камери.

Освен тоа се вештачи и неговиот телефон, се анализираат листинзи од телефонските броеви, а дополнително се вештачи и неговиот автомобил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ацо Трпковски е убиениот доктор во скопска Железара

Убиениот доктор во скопска Железара има повеќе убодни рани: Детали од Обвинителството

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Едно починато лице од Ковид-19 во последните три дена, дополнително пријавени уште двајца

Редакција

ССНМ: Најавата за згаснување на весникот „Независен“ уште еден удар за медиумските работници

Редакција

Германската компанија „БМЗ“ ќе инвестира 65 милиони евра во ТИРЗ Скопје 2

Редакција