еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Гордана Силјановска Давкова, првата жена претседател на Македонија

Професорката Гордана Силјановска Давкова е во фокусот на јавноста откако стана првата жена претседател на Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Силјановска Давкова, првата македонска претседателка приватно

Нејзината инаугурација е утре, со што официјално ќе стане претседателка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инаугурација на Силјановска викендов

еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Антикорупциската комисија кога станала пратеничка, од каде и доаѓа на новата функција, а во периодот што следи ќе треба да достави нов.

Каков имот пријавила

На свое име нема недвижен имот.

На име на сопругот пријавила куќа во Скопје.

Како заеднички имот пријавила девизна сметка на која кога ги дала податоците имало 11,5 илјади евра, девизна штедна книшка, на која тој период имало 55,6 илјади евра и 3,5 илјади долари, како и денарска на која тогаш имало 320,8 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е Гордана Силјановска-Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија

Кој донирал за претседателската кампања на Гордана Силјановска Давкова

Фото: Фејсбук/Давкова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Не е пријателски да се доведува во прашање јазикот на соседот, решението со Бугарија мора да биде европско, вели Димитров за „Би-Би-Си“

Редакција

Лицето кое Мицкоски го посочува дека се обидело да го убие е приведено

Редакција

(Фото) Џафери во Загреб го прими Орденот Јарослав Мудриот од Украина

Редакција