еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Калиопи најавува нов албум и концерти во Скопје и Битола

Македонска поп-рок ѕвезда Калиопи, ќе одржи ексклузивни концерти во Скопје, на 19. октомври, во „Арена Борис Трајковски“, како и во Хераклеа – Битола, на 20. јули.

Во моментов го подготвува својот нов албум, кој на јавноста ќе и биде претставен до крајот на овој месец.

Картите за концертите се веќе пуштени во продажба и истите имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2, како и ЈК травел во Бисер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Снимка со коњ врзан за кука кој го влече автомобил низ Скопје ја згрози јавноста

Редакција

На возраст од 40 до 59 години, најмногу од новозаразените со корона вирусот во Македонија

Редакција

Техничка причина или изговор: „Газпром“ не може да гарантира дека гасоводот „Северен тек“ преку кој се доставува гас во Европа ќе може добро да работи

Редакција