еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се носителите на листите на ВМРО-ДПМНЕ за парламентарните избори

ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти носителите на листите за парламентарните избори во мај.

Лидерот Христијан Мицкоски, ќе биде носител на пратеничката листа во изборната единица еден.

Пратеникот Владо Мисајловски ќе биде носител во изборната единица два, а пратеникот Драган Ковачки ќе биде носител во изборната единица три.

Потпретседателот на партијата и пратеник, Александар Николовски ќе биде носител во изборна единица четири.

Во изборната единица шест, носител ќе биде пратеничката Дафина Стојановска.

Носителот на изборна единица пет, дополнително ќе биде соопштен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила Гордана Силјановска-Давкова, кандидат за претседател на Македонија на ВМРО-ДПМНЕ

Која е Гордана Силјановска-Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Пожарот во фабриката кај тетовско Фалише се уште активен, го гасеа пожарникари од Куманово, Скопје, Гостивар и Велес

Редакција

Министерот Шаќири: Ембла е повторно меѓу соучениците, да се подигне свеста за децата со попреченост

Редакција

Македонските „Анонимуси“ се „заканија“ на Твитер: Извршители вие сте на ред

Редакција