еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку заработил ГТЦ лани од паркингот и закуп на деловен простор

Од закуп на деловен простор, магацини и тераси, Градски трговски центар (ГТЦ) АД Скопје лани заработил 22.626.176,50 денари и приходите по таа основа се зголемени за 11%, стои во Годишниот извештај за работењето на Друштвото лани, објавен преку Македонската берза.

Приходите од наем за простор на реклама бележат пад од 3% и изнесуваат 3.903.738,50 денари, а приходите од паркиралиштето бележат раст од 50% и изнесуваат 31.863.641 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ 

Колку изнесуваат надоместоците на менаџментот на ГТЦ лани

ГТЦ во првите три месеци со добивка

ГТЦ лани работел со загуба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија и ги доставила своите предлози на Македонија, до крајот на октомври нов круг консултации

Редакција

Обвинение против Латас и Лазаров, за новинарот се бара одземање на пасошот, а на двајцата да им се забранат јавни настапи

Редакција

Државата ќе плати за лекувањето на Леонид во Виена, за Јани се бара решение

Редакција