еМагазин
Image default
Бизнис

Колку пари лани чувале граѓаните и фирмите во Комерцијална банка

Вкупните депозити (депозити на комитенти и депозити на банки) на Комерцијална банка АД Скопје минатата година достигнаа износ од 143.070,3 милиони денари и бележат зголемување од 7,2 %. Планот е остварен со 103,3%, информираат од Банката во образложението на финансискиот извештај за минатата година, објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комерцијална банка лани ја зголемила добивката за 69,3%

Комерцијална банка преговара со повеќе инвеститори за купување на имотот и опремата на Еуроникел

Комерцијална банка стана газда на Еуроникел

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зуди Енузи Кока нов директор на МЕПСО

Редакција

Tриглав Осигурување со зголемена добивка во првите девет месеци

Редакција

Просечната плата во ноември 27.588 денари

Редакција