еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Кристал 1923„ дупло го зголеми надоместокот на неизвршните членови на Одборот на директори

Кристал 1923 АД Велес преку Македонската берза информираше за Одлука на Собранието на акционери според која месечниот надоместокот на неизвршните членови на Одборот на директори од 10 илјади се зголемува на 20 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колкави плати и надоместоци имале членовите на Одборот на директори на велешки “Кристал 1923“ лани

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Русија се враќа во договорот за извоз на жито

Редакција

276 се реинфекции: Нови 2.051 случаи на Ковид-19 од 6.353 тестирања

Редакција

Ќе поднесе нов: Владата го повлече законот за легализација на дивоградбите

Редакција