еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Лидерите од „Вреди“ во Приштина се сретна со Курти

Лидерите на партиите кои ја сочинуваат коалицијата „Вреди“, Биљал Касами од Беса, Африм Гаши од Алтернатива, Изет Меџети од Демократско движење и Арбен Таравари од поделената Алијанса за Албанците вчера се сретнаа со косовскиот премиер Албин Курти.

Како што пренесуваат косовските медиуми на средбата се разговарало за прашања поврзани со етничките Албанци во Македонија, односите меѓу двете држави, како и инфраструктурното поврзување, но и за “руското и српското влијание“.

Фото: Таравари/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер фати сеир за сведочењето на Пимен: „Влегуваат поп, Бетмен и нинџа во кафана…“

Редакција

(Фото) Кои се најуспешните претприемачи за годинава што изминува

Редакција

Речиси исполнет капацитетот на Инфективна клиника со заразени од корона вирусот: Од 110 кревети, 93 се полни

Редакција