еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

Македонската преставничка Тамара Тодевска со песната “Proud” го освои осмото место во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел.

Како и во полуфиналето и овој пат Тамара имаше одлична изведба, па според гласовите од жирито беше втора.

Оваа е најдобар пласман на Македонија на Евровизија.

Aвтори на песната се Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски, а текстот е на Коста Петров и Сања Поповска. Придружни вокали се Александра Јанева, Антонија Гиговска и Васил Гарванлиев.

Победи холанскиот претставник Данкан Лоренс со песната „Arcade“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

(ВИДЕО) Мадона разочара на Евровизија

“СЈО да го преслуша телевоутингот„: Твитер за историскиот успех на Тамара на Евровизија

„После настапот на Мадона, XXL седат дома и викаат: „Фаул„: Твитер реакции за настапот на поп кралицата на Евровизија

Фото: Коста Петров/Фејсбук/Видео: Eurovision Song Contest

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца лекари од гостиварската болница позитивни на корона вирусот

Редакција

Странските инвеститори „срамежливо“ го зголемуваат присуството на Македонската берза

Никола Осило

Текстилните работници од Штип кои користеле автобуски превоз да се јават на матичен лекар ако имаат симптоми на корона вирусот

Редакција