еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Лицата кои наполниле 18 години, може да се сликаат за лични документи без закажан термин во сабота

Министерството за внатрешни работи во сабота (06.04.2024) во периодот до 08.00 до 15.00 часот ќе организира фотографирање за лични документи без закажан термин во подрачните канцеларии за управни работи низ државата за граѓаните кои наполниле 18 години, а немаат никаков биометриски документ, ниту лична карта ниту пасош.

„Ги повикуваме граѓаните кои наполниле 18 години, а немаат никаков биометриски документ, да дојдат во сабота во подрачните канцеларии за управни работи низ државата, за да бидат фотографирани и навремено да им биде изработен личниот документ, со цел да можат да го остварат своето право на глас на претстојните избори,“ велат од МВР.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пресуда за случајот „Двојник” на 11 јуни

Редакција

Мијалков: Не сум влијаел врз никој во ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

(Фото) Пештера Убавица: Заспаната убавица во средиштето на планината Буковиќ се разбуди

Редакција