еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мијалков бил пример за другите затвореници, им помагал во работните ангажмани, вели директорот на струшкиот затвор

Вчера предвреме од затворот во Струга излезе поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, кој таму ја отслужуваше тригодишната казна за случајот „Империја“ кој го отвори поранешното Специјално јавно обвинителство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мијалков е слободен човек, излезе од затвор

Директорот на затворот, Ваљон Ќура за 360 степени вели дека Мијалков кој работел како возач, го почитувал куќниот ред и бил примерен затвореник.

-Куќниот ред го почитуваше, беше добар пример и за другите осуденици, им помагаше и на останатите во работните ангажмани внатре во затворот, во средување на паркот, итн,, вели тој и посочува дека работел до последниот ден додека беше во затворот.

Тој ги отфрла како шпекулации сомнежите во јавноста дека Мијалков воопшто не ни престојувал во затворот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) „Дивелоп груп“ блиска до Мијалков гради хотел во Охрид, велат од „О2 Инцијатива„

Сашо Мијалков ослободен за „Трезор“, случајот за набавка на опрема за следење од Британија

„Ни Чак Норис не може да си купи стан сам од себе“: Твитер реакции за Мијалков чии конфискувани станови ги купи неговиот син

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од денес до 20 април полициски час од 20 до 5 часот наутро

Редакција

Од денеска влез во објектите само со сертификат за примени две дози вакцина или со потврда за прележан Ковид-19 во последните 45 дена

Редакција

Убава вест: Регистрирани 111 оздравени пациенти од корона вирусот, најмногу во Скопје 56

Редакција