еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Моника Зајкова останува на чело на ЛДП, партијата ќе делува независно

Моника Зајкова, претседателката на Либерално-демократската партија (ЛДП) останува на челната позиција на партијата, беше одлучено на седница на Централниот одбор, каде таа ја доби подршката од членовите на Одборот.

Партијата, како што информираа од таму, ќе делува независно.

Фото: Зајкова/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Унгарија нема да го екстрадира бегалецот Никола Груевски ни за случајот „27 април“

Редакција

Нема присуство на вирус на западнонилска треска кај двата сомнителни случаи

Редакција

Македонските граѓани без работна дозвола ќе можат да работат во Србија и Албанија

Редакција