еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Најмалку 20 лица се исчезнати, по рушењето на мостот во Балтимор

Најмалку 20 лица се исчезнати по уривањето на мостот во Балтимор, САД, откако во него удри товарен брод.

Исчезнатите поминувале со автомобили низ мостот Френсис Скот Ки во моментот на рушење, а потрагата по овие лица се врши во водите на реката Патапско.

Контејнерскиот брод пловел под знамето на Сингапур.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Товарен брод удри во мост во Балтимор, автомобили завршија во реката

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР склучи договор со Инфинити енерџи вреден 981,7 илјади евра

Редакција

(Фото) Кои се запленети акции на Мијалков од денеска се продаваат на Македонската берза

Редакција

Кои се новите претседатели на општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција