еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Нова влада ќе биде договорена до петок, најави Таравари

Нова влада ќе биде договорена до петок, најави денеска градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари од коалицијата “Вреди“ со која ВМРО-ДПМНЕ преговара за составување на владата.

„Верувам дека следната недела преговорите ќе завршат. Тимовите интензивно работат на владината програма, но во исто време верувам дека од понеделник ќе почне и поделбата на ресорите“, рече тој.

Таравари е оптимист дека конечниот договор за формирање Влада ќе биде постигнат до петок.

„Во моментов е многу позитивна атмосфера, има разбирање од двете страни и јас сум голем оптимист дека до петок ќе го имаме конечниот договор за идната влада“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ консолидира 61 пратеник

Фото: Таравари/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупционерите бараат одговорност од ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски бидејќи со години си земал две плати

Редакција

МНР официјално и препорача на Владата да го прифати „францускиот предлог“

Редакција

Kатастрофална ситуацијата во Мариупол: Децата заспиваат гладни, болните не добиваат лекови

Редакција