еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Објавена снимка од евакуацијата на словачкиот премиер откако беше застрелан

Објавена е снимка од евакуацијата на словачкиот премиер Роберт Фицо (59), кој денеска беше застрелан, по што е префрлен во болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По атентатот словачкиот премиер се бори за живот

Засега нема официјални информации за неговата состојба, освен дека е ранет во стомакот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пукано во словачкиот премиер, ранет е и е префрлен во болница

Фото: Фејсбук/Фицо/видео: Твитер/DD Geopolitics

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канабисот отстранет од списокот на најопасни дроги на ОН

Редакција

Програмерите убедливо најплатени со просечна плата од 68.255 денари

Редакција

Петков вели оти било многу важно да продолжи конструктивниот дијалог со Македонија

Редакција