еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од лични причини, Томислав Тунтев поднел оставка од функцијата директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Директорот на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ), Томислав Тунтев од лични причини поднел оставка од функцијата на 27. мај, објави ohridnews.com.

-Оставката ја поднесов од лични причини. Управниот одбор на АЦВ на својата седница одржана во четвртокот, на 30. мај 2024 година, во согласност со законските прописи, ја констатираше поднесената оставка и донесе одлука за разрешување од функцијата директор на АЦВ, на мое барање.

Со тоа, на 31. мај 2024 година престана мојот работен однос во АЦВ, вели Тунтев за порталот и посочува дека продолжува на работното место во ТАВ Македонија, кое досега му беше ставено во мирување.

Фото: Фејсбук/АЦВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во мај индустриското производство во мај поголемо за 16,5%

Редакција

(Видео) Спектакал на годината: 1,6 милион лица на бесплатен концерт на Мадона на плажата Копокабана

Редакција

Вкупно 6.065: Од Ковид-19 починаа 21 лице, најмногу од Скопје, Тетово и Гостивар

Редакција