еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од ноќеска на полноќ за два денари поевтин бензинот Еуросупер БС-95

Од ноќеска на полноќ за два денари поевтинува бензинот Еуросупер БС-95, а цените на останатите нафтени деривати остануваат непроменети, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Новата цена на Еуросупер БС – 95 ќе биде 80 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС – 98 останува 82 денари за литар.

Цената на Еуродизел БС (Д-Е V) останува 73 денари за литар, а на Екстра лесното масло (ЕЛ-1), 72 денари за литар.

Мазутот М-1 НС и понатаму ќе се продава за 43,209 денари за килограм.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повлекувањето струја од европската мрежа е балансен механизам согласно правилник, велат од ЕСМ

Редакција

Скопски пазар годинава планира да го заврши новиот деловен комплекс со покриен пазар во Драчево

Редакција

Европа ќе дели дивиденда од 50 денари бруто по акција

Редакција