еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Бутел склучи договор со фабриката Карпош вреден 1,6 милион евра

Општината Бутел склучи договор за реконструкција на детската градинка 11 Октомври Бутел 2, со фабриката Карпош, акционерско друштво за проектирање, производство и монтажа на бетонски префабрикати, станови, индустриски објекти, мостови и далноводи Скопје.

Вредноста на договорот е 100.135.488 денари или 1.628.219 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фабрика Карпош лани работела со зголемена добивка

Општина Аеродром склучи договор со фабрика Карпош, вреден 1,9 милион евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР постапува и по друга слична група на „Јавна соба“ што исто така е на Телеграм

Редакција

Спасе останал без родители, живее сам и наследил долгови  

Редакција

Кој е Милен Врабевски на кој МВР му забрани влез во Македонија

Редакција