еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утре температура на одредени места и до минус 13 степени

До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб доумерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Минималните температури утре ќе се движат од минус 13 до минус 3 степени, а дневните од 1 до 9 степени.

Во Скопје и околината минималната температура ќе биде минус 7 степени, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Во недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд и снег, информираат од УХМР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пратениците нема поединечно да добиваат средства од буџетот за референдумската кампања

Редакција

(Видео+Фото) ТАВ Македонија беше домаќин на српски туристички блогер за промоција на Охрид

Редакција

Кој е Еролд Муслиу, кој е разрешен од директорската позиција во Агенцијата за разузнавање

Редакција